Nejlepší parní hrnce, hodnocení a recenze parních hrnců

Parní hrnce patří k základní výbavě všech domácností, kde se stravují zdravě. Příprava pokrmů v parních hrncích je bez tuku, se zachováním důležitých vitamínů a dalších významných prvků surovin.

Parní hrnce mají tři oddělené napařovací části a příprava potravin je tak rychlá, protože v každé části se může připravovat jiná surovina. Parní hrnce jsou vhodné také k přípravě dietních pokrmů pro nemocné nebo pokrmů při redukční dietě. Parní hrnce mají ve spodní části nádobu na vodu, ve které se vytváří pára a perforovanými dny nádob hrnce prostupuje do surovin a tepelně je tak šetrně upravuje. Vhodný je také k vaření rýže, která je z parního hrnce sypká a nelepivá. K naplnění nádoby vodou se horní část zařízení odebere a do nádržky se nalije voda.

Některé parní hrnce mají boční vyklápěcí otvor pro případ, že by bylo nutné vodu pro tvorbu páry dolít. Parní hrnce se také automaticky vypnou, pokud voda dojde. Všechny druhy parních hrnců mají nádoby na suroviny z kvalitního odolného plastu s perforovanými dny, jsou rozebíratelné a části kromě elektrické jednotky k výrobě páry jsou vodné k mytí v myčce na nádobí.

Řadit dle:

0

0