Test skutečně nejlepších vertikálních odšťavňovačů

Lákají vás výhodné nabídky na levné odšťavňovače? Zapomeňte na laciné kopie typu Sencor, Concept nebo Philips. Z hlediska kvality, výkonu nebo výtěžnosti zdaleka nepatří ke spolehlivým a už vůbec ne k nejlepším. V našem testu nesrovnáváme neporovnatelné modely, ale zaměřili jsme se na ty nejlepší z nejlepších šnekových odšťavňovačů.

Šnekové vertikální odšťavňovače patří k nejpraktičtějším typům odšťavňovačů. Díky způsobu rozmělňování surovin vzniká velmi kvalitní a na živiny bohatá šťáva s minimem pěny na povrchu. Takto připravená šťáva vydrží v lednici i 24 hodin a není určena výhradně k okamžité spotřebě. Šnekové odšťavňovače jsou zároveň známé svou vysokou výtěžností. Výhodou rovněž je, že si poradí s mnoha druhy surovin, jako je zelenina, ovoce nebo bylinky. Šnekové odšťavňovače se obecně dobře udržují a jejich čištění není nikterak problematické. Vždy ovšem vsaďte na osvědčenou kvalitu, kterou dokládá i nespočet pozitivních recenzí.

A které odšťavňovače obstály v našem testu?

1. místo - Kuvings EVO 820 DS

Tento šnekový vertikální odšťavňovač Kuvings EVO 820 DS je perfektním pomocníkem pro každodenní používání. K jeho praktickým výhodám rozhodně patří jednoduchá manipulace, vysoká výtěžnost, dlouhá životnost a snadná údržba. Předností tohoto modelu je velký plnící otvor (82 mm) s inovativní bezpečnostní záklopkou. Ve prospěch tohoto modelu hovoří i skutečnost, že se jedná již o 5. generaci těchto exkluzivních odšťavňovačů. Tento vysoce kvalitní odšťavňovač rozhodně nezklame ani nejnáročnější uživatele a zajistí jim maximální komfort během jeho používání.

+ vysoká kvalita

+ extrémně velký plnící otvor

+ bohatá šťáva s minimem pěny + velký objem nádoby na šťávu (1 l)

+ inovativní bezpečnostní záklopka + všestranné odšťavňování (kořenová zelenina, ovoce, bobuloviny, listová zelenina, bylinky apod.)

+ snadné čištění

- vyšší pořizovací cena

2. místo: Sana Juicer EUJ-828

Přístroj Sana Juice EUJ-828 je vertikální nízkootáčkový odšťavňovač, který je vhodný pro každodenní použití, a to i co se týká zpracování kořenové zeleniny. Mezi jeho přednosti patří velký plnící otvor, vysoká výtěžnost a nadstandardní čistota šťávy. Dokonale si poradí i s lisováním bobulovin, jako je například rybíz. Díky snadnému čištění a jednoduché obsluze je perfektním pomocníkem do každé domácnosti. Produkty značky Sana navíc patří k vysoce kvalitním a oblíbeným mezi uživateli.

+ vysoká kvalita

+ mimořádně čistá a kvalitní šťáva

+ možnost přípravy fresh šťávy s kousky dužiny

+ vhodný i pro bobuloviny (rybíz) + systém automatického čištění

+ vhodný pro výrobu sorbetu

- menší plnící otvor (45 x 35 mm)

Nejlepší šnekový odšťavňovač na trhu - jednoznačný vítěz testu

3. místo: Hurom HZ Alpha

Vertikální šnekový odšťavňovač značky Hurom patří mezi špičkové přístroje na trhu. Díky nízkým otáčkám a moderním technologiím vytváří velmi kvalitní šťávu s bohatou chutí, která není na rozdíl od levných odšťavňovačů vodová. Velkou výhodou je jeho univerzálnost, neboť si poradí s nejrůznějšími druhy ovoce i zeleniny. Z praktické stránky uživatele ocení jednoduché a bezproblémové čištění přístroje po jeho použití. Zatímco je odšťavňovač Hurom HZ Alpha perfektní pro odšťavňování ovoce a bobulovin, velké kusy kořenové zeleniny mu činí potíže.

+ vysoká kvalita

+ nízká hmotnost

+ vhodný i pro výrobu sorbetu

+ páčka na regulování vlákniny

+ snadné čištění

+ součástí je citrosovač

- není vhodný pro velké množství kořenové zeleniny

- vyšší pořizovací cena