Test nejvýkonnějších mixérů na trhu

Vybíráte kvalitní a vysoce odolný mixér, který si poradí nejen s mixováním surovin, ale zvládne i další úkoly? Hledáte přístroj, jehož životnost nebude pouhých pár měsíců, a který se navíc stane neodmyslitelnou součástí každodenní přípravy vašich oblíbených pokrmů? Podívejte se na test nejlepších mixérů, které můžete na trhu sehnat.

A protože nemá cenu srovnávat nesrovnatelné, zaměřili jsme se na skutečné titány mezi mixéry. Další značky mixérů sice seženete za třetinu ceny, zdaleka však nezískáte pomocníka na úrovni nejlepších mixérů. Porovnávat jízdní vlastnosti Ferrari a Fabie by totiž rovněž bylo pouhou ztrátou času.

 

Testy mixérů a jejich pořadí

1. Vitamix A2500

První příčku obsadil naprosto zaslouženě mixér Vitamix A2500, který splňuje nejen vysoké požadavky na domácí užívání, ale neztratí se ani v komerčním provozu. Vestavěný časovač, přednastavené programy nebo bezdrátová konektivita jsou jen hrstkou výhod, které tento model nabízí. Pokud byste pokukovali po jiném modelu Vitamix, nebojte, chybu rozhodně neuděláte. Kdybychom do našeho testu zapojili i další typy Vitamix, umístily by se rovněž na předních místech. Jedná se totiž skutečně o výkonné kuchyňské zařízení, které vyniká revoluční technologií, vysokou kvalitou, dlouhou životností a dokonalým designem.

+ 3 přednastavené programy (smoothies, horké polévky, mražené dezerty)

+ bezdrátová konektivita

+ volitelné otáčky

+ pulzní tlačítko

+ 2l průhledná nádoba s víkem bez obsahu BPA

+ intuitivní ovládání

+ nože z nerezové oceli

+ hmotnost 6,5 kg

+ záruka 10 let

 

2. BLENDTEC 3QT DESIGNER 625

Mixér BLENDTEC 3QT DESIGNER 625 patří k velmi výkonným mixérům. Přestože se jedná o pomocníka do domácnosti, disponuje profesionálními vlastnostmi. Nechybí mu přednastavené programy, díky kterým bez problémů připravíte smoothie, zmrzliny, džusy z celého ovoce a zeleniny nebo horké polévky. Mezi přednosti tohoto mixéru rozhodně patří vysoká kvalita a dlouhá životnost. Praktickou vychytávkou je podsvícená intuitivní dotyková obrazovka, která umožňuje jednoduché ovládání přístroje pomocí dobře viditelných ikon. Mixér BLENDTEC rovněž zaujme svým minimalistickým designem.

+ 4 přednastavené programy

+ 6 nastavení rychlosti

+ pulzní mixování

+ tahový regulátor rychlosti

+ jednoduché čištění

+ 2,83l nádoba bez obsahu BPA

+ záruka 8 let

+ hmotnost 4,3 kg

3. KitchenAid mixér power 5KSB7068

Mixéry KitchenAid jsou vyhledávané nejen pro své skvělé vlastnosti, ale oblíbené jsou i pro svůj charakteristický design, podle kterého je poznáte na první pohled. Líbivý nadčasový vzhled ovšem není to jediné, co mohou nabídnout. I proto získal blender KitchenAid power 5KSB7068 v našem testu krásnou třetí příčku. Robustní mixér z řady Artisan si poradí s většinou surovin. Bez problémů zpracuje i ořechy do formy krémových oříškových másel. Na rozdíl od předchozích značek a modelů mixérů nedisponuje KitchenAid automatickými programy, ale má k dispozici 11 různých rychlostí nebo funkci pulzního zpracování. Předností tohoto mixéru je asymetrický nůž, který zpracovává suroviny ve čtyřech různých úhlech.

+ 11 variabilních rychlostí

+ funkce pulzování

+ 1,7l nádoba bez obsahu BPA

+ speciální Flex-Edge pěchovadlo se silikonovou stěrkou

+ samočistící cyklus

+ záruka 10 let - absence přednastavených programů - vyšší hmotnost (9,4 kg)